Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj

Běh naděje

V Kácově byl v pátek 23. května 2008 odstartován 1. ročník Běhu naděje, který vlastně volně navazuje na Běhy Terryho Foxe, které Kácov ská škola organizovala pět let. Ráno v 7.45 byla na školním dvoře akce zahájena. Po slavnostním zahájení se celé dopoledne hrál volejbalový turnaj mezi žáky školy v areálu sportovního hřiště soutěžily všechny děti mezi sebou v netradičních disciplínách. V jedenáct hodin byl odstartován vlastní běh naděje. Nejprve vyrazily děti z místní mateřské školy. Po nich vyrazili ti žáci školy, kteří si přivezli kolo. Kolmo se projela trať dvakrát. Ve čtvrt na dvanáct vyráželi postupně žáci první třídy, druhé….a nakonec třída devátá. Na trati zajišťovali bezpečnost po veřejných komunikacích policisté ze Zruče nad Sázavou. V cíli obdrželi účastníci diplom a malé sladké občerstvení. Poté si šli běžci do školy prohlédnout prezentace žáků 9.tř. zpracované na počítačích. Přestože ráno pršelo, nakonec se před zahájením počasí umoudřilo a celá akce proběhla bez deště.

Běhu se zúčastnilo celkem 146 osob, z toho nejvíce akci podpořily děti a mládež. Celkový výtěžek z akce činil 4 269 Kč a byl odeslán na konto banky Raifaisen a bude použit na výzkum rakoviny.

Soňa Křenová (ZŠ Kácov); foto: František Stráník