Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj


Rybáři

Internetové stránky rybářů Kácov
(webmaster kácovského webu nezodpovídá za kvalitu a obsah stránek v odkazech)

Č RS MO Kácov hospodaří na mimopstruhovém revíru Sázava 7, č. 411 078, který má 14 km délky a 40 ha rozlohy a na pstruhovém revíru Sázava 7, č. 413 027, který má 18 km délky a 4 ha rozlohy.

Mimopstruhový revír začíná u Posádovského mlýna (vlaková zastávka Střechov) a končí jezem v obci Soběšín (vlaková zastávka Soběšín). Pstruhový revír tvoří potoky Čestínský, Losinský a Vranický.

Revír Sázava 7 se nachází ve Středočeském kraji, v okrese Kutná Hora. Je velmi navštěvován, je snadno dostupný jak po silnicích, tak po železnici.

Doprava:

  • vlakem: Praha – Čerčany – Kácov

  • autem: dálnice D1, exit 49, směr Kácov (5 km)

Rybářský revír je velmi členitý. Táhlé proudy se střídají s dlouhými tišinami nad čtyřmi jezy uvnitř revíru. To se obráží i v různorodosti rybího společenství. V klidné vodě žijí kapři, cejni, líni, úhoři, bílá ryba, candáti, štiky, boleni a sumci, v proudné vodě pak parmy, tloušti, boleni, pstruzi obecní a duhoví.

ČRS MO Kácov na tomto revíru hospodaří již 60 let. Od roku 1992 patří k samostatně hospodařícím organizacím v rámci SÚS Praha. Na revíru neplatí krajské a celosvazové povolenky.


Muškařský úsek
Kácovští rybáři se dostali do povědomí široké rybářské veřejnosti pořádáním „nočních odlovů úhořů“, později „ nočních rybářských závodů“. Od roku 2006 nabízí milovníkům muškaření a přívlače zajímavý „muškařský úsek“, cca 1 km dlouhý, v úseku od Kácovského jezu po vtok potůčku od „Václavíčka“. Je označen informačními tabulkami, jako „úsek s místními úpravami“. Platí zde pravidla rybolovu, zakotvená v â€žBližších podmínkách výkonu rybářského práva“ v bodu 3, písmeno c, která platí na revíru Sázava 7 od 1. ledna 2012.

Muškařský úsek je pravidelně zarybňován lososovitými rybami. Na revír platí členské i hostovské povolenky. Rybáři zde mohou kromě bolena a tlouště ulovit i pstruha obecného nebo duhového.

Co nejlepší sportovní zážitky všem
přeje Výbor ČRS MO Kácov


Veškeré aktuální informace o kácovských rybářích najdete na jejich webových stránkách: http://rybarikacov.webnode.cz/