Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj


Naše kapličky a kříže Pojďme jim navrátit život!

Milí spoluobčané, bratři a sestry,

 

k naší krajině i našim obcím neodmyslitelně patří mnoho kaplí, kapliček a křížů. Dokazují živou víru našich předků, jsou projevem jejich chvály a vděčnosti Bohu, poděkováním za vyslyšení nebo připomenutím událostí, někdy i tragických. Zvou nás k zastavení a k modlitbě, nebo alespoň k pokřižování se a letmému zvolání k Nebi, když jedeme kolem. Je velkou škodou, pokud je vnímáme jen jako "pastvu pro oko". Pojďme jim věnovat větší pozornost a navrátit původní význam! Jak? Rád bych poprosil ty z vás, kdo se o nějakou kapličku, křížek, sousoší a pod. staráte, abyste se mi ozvali. Můžeme pak dohodnout uspořádání pobožnosti, například za obec, žijící i zemřelé obyvatele, místní hasičský sbor... i způsob, jak dáme o vaší kapličce vědět dalším lidem. S některými z vás jsem se již poznal a setkání u vámi opečovávané kapličky jsme uskutečnili nebo dohodli. 

  

Velmi děkuji vám všem, kteří se o kapličky a kříže staráte, udržujete je a krášlíte. Přeji a vyprošuji vám i vašim blízkým hojnost Božího požehnání a těším se na viděnou!

 

farář Jiří Korda

kontakty na www.rkfzruc.cz">www.rkfzruc.cz

 05. května 2023 (Pá) do 05. června 2023 (Po)