Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj


Uzavření ZŠ a MŠ Kácov z důvodu šíření koronaviru, informace o ošetřovném

Na základě nařízení Bezpečnostní rady státu bude ZŠ a MŠ Kácov, okres Kutná Hora od pondělí 16. 3. 2020 až do odvolání pro výuku uzavřena.

Ošetřovné:

Při péči o dítě do 10 let věku, které nemůže být z důvodu nařízené karantény v péči školského zařízení (příp. obdobného zařízení pro děti) nebo docházet do školy, náleží zaměstnanci ošetřovné.

Ošetřovné náleží zaměstnanci také tehdy, kdy musí pečovat o zdravé dítě mladší 10 let proto, že školské nebo dětské zařízení bylo uzavřeno z důvodu epidemie, havárie nebo jiné nepředvídané události. Nárok na ošetřovné se v tomto případě uplatňuje na tiskopise Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy), který zaměstnanci vydá zařízení, které dítě navštěvuje (škola).

Vyplněný tiskopis zaměstnanec předá svému zaměstnavateli, který ho spolu s podklady pro výplatu ošetřovného předá příslušné okresní správě sociálního zabezpečení, která dávku vyplácí.

Ošetřovné lze čerpat maximálně 9 kalendářních dnů. Výjimkou jsou případy, kdy je rodič samoživitel, ten může čerpat ošetřovné až 16 kalendářních dnů.

Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy) ke stažení: tiskopis_osetrovne_skola.pdf

Pro další informace kontaktujte v pondělí 16.3.2020 ZŠ a MŠ Kácov - p. B. Zedníčkovou, tel. č. 327 324 737.

Podrobné informace naleznete na stránkách České správy sociálního zabezpečení na tomto odkazu: https://www.cssz.cz/web/cz/-/karantena-a-osetrovne-informace-pro-rodice-a-skolska-obdobna-zarizeni-

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4
Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 12. března 2020 (Čt) do 31. března 2020 (Út)