Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj Městys Kácov, Středočeský kraj


Co můžete vidět

        ZÁMEK VLASTNÍ SOUKROMÝ MAJITEL. V SOUČASNOSTI PROBÍHÁ REKONSTRUKCE OBJEKTU A JE PRO VEŘEJNOST UZAVŘEN. Expozice historických radiopřijímačů

Několik desítek historických radiopřijímačů vyráběných převážně v období před      a během 2. světové války. Od krystalek, lampových rádií, gramofonů až po tranzistorové přijímače. Výstava je doplněna dobovými reklamními plakáty na radiopřijímače. Za zvuku autentické hudby se můžete vrátit o desítky let zpět do časů našich dědů a babiček. Expozici připravil Ing. Vladimír Fiala, autor pravidelné rubriky “Rádio a lidé” o historické radiotechnice v týdeníku Rozhlas.                                                                          

      Expozice historie Kácovska - letovisko Kácov

 Zde se můžete seznámit s historií Kácova a okolí jako centra řemeslné výroby, podnikání a v neposlední řadě jako významného letoviska Posázaví.

Dobové pohlednice, rozličné předměty a kvíz „poznej co to je“ Vám poodhalí mnohé z historie našeho městečka. Spatřit můžete i vlajku Městyse Kácov vysvěcenou panem kardinálem Vlkem a ručně vyšívaný prapor Sokola Kácov.


       Obrazová galerie

V zámecké obrazové galerii se každoročně konají 2-3 výstavy obrazů, plastik či koláží zahajované slavnostní vernisáží s kulturním programem. Některé výstavy jsou prodejní.         V galerii vystavovali umělci Kaláb, Malík, Císař, Barták a další. Galerie dává prostor dalším umělcům k prezentaci svých uměleckých děl. V květnu 2013 proběhla výstava fotoobrazů      Posázaví fotografa Jaroslava Pelíška. Výstavu zapůjčilo Posázaví o.p.s. Poté navázala výstava obrazů pana Mgr. Císaře z Kutné Hory a výstava obrazů koní autora Bedřicha Bartáka.
Pro sezónu 2014 připravujeme výstavu fotografií přírody pana Zítka, obrazů a koláží Petra Beneše a Bedřicha Bartáka (kresby,obrazy).

Program galerie v sezóně 2014

3. 5. 2014 ve 14:00 hod.:  vernisáž fotografií fotografa Miroslava Zítka s hudebním vystoupením (slavnostní zahájení sezóny na zámku). Výstava potrvá do 4. 7. 2014.

6. 7. 2014 ve 14:00 hod.: vernisáž výstavy obrazů a koláží malíře Petra Beneše. Výstava potrvá do 8. 8. 2014

10. 8. 2014 ve 14:00 hod.: vernisáž obrazů a kreseb malíře Bedřicha Bartáka (výběr z díla B.B. vystavují manželé Chytkovi). Výstava potrvá do konce sezóny 2014.

Mimo sezónu slouží galerie pro výstavy prací žáků ZUŠ, MŠ a ZŠ.

            Modrý salónek, centrální chodba a zámecká barokní kaple

Zachovalé barokní stropní malby (společenské motivy, iluzivní architektura) od malíře Karla Josefa Moraviniho z 30. let 18. stol. Místnost slouží též k pořádání kulturních akcí a jako oddací místnost. V unikátní zámecké chodbě (světlíku) se můžete seznámit s minulostí           a současností kácovských spolků a s historií zámku a majitelů panství. V roce 2012 byla zpřístupněna horní část bohatě zdobené zámecké barokní kaple, která byla 60. let zazděna po necitlivých úpravách koncem 50 let 20. stol.   

       Výstava velkoformátových panoramatických fotografií Kácova a Posázaví
       (autor: Daniel Korol) a dobových pohlednic Kácova.

Výstava byla finančně podpořena Ministerstvem Kultury ČR a firmami Graffin        a Pivovar Kácov.

Návštěvu zámku lze spojit s prohlídkou a posezením v Kácovském pivovaru, v restauraci Hotelu Kácov nebo s projížďkou na pramici po řece Sázavě (půjčovna lodiček s občerstvením a travnatou pláží je umístěna pod zámkem u Skalky
).

     Expozice historických motocyklů a zámecká kavárna

Od roku 2012 je v nově zrekonstruovaných renesančních prostorách zámku umístěna expozice historických motocyklů a zámecká kavárna. Více na: www.zamecka.mistecko.cz
kontakt: Jitka Kuřetová: tel. 603 100 089

      Akce na zámku v roce 2013

          5. 5. 2013 Slavnostní zahájení sezóny na zámku. Přednáška o historii zámku
                a k historickým radiopřijímačům. Hudební vystoupení, občerstvení. 

          25. 5. 2013 Pohádkový okruh: program pro děti a rodiče v okolí zámku

            6.7. 2013 vernisáž výstavy obrazů Bedřicha Bartáka od 14:00 hod

            6.7. 2013 zámecké slavnosti na nádvoří zámku od 16:00 do 22:00 hod.

 •  17. 8. 2013  10 - 18 hod. Tradiční pouťový jarmark na nádvoří zámku a samostatná expozice strašidelných a pohádkových bytostí v zámeckém sklepení.  [..více..]

  21.7.  Posázavská neckyjáda pod zámkem  [..více..]
   
  31. 8. 2013 Kácovský běh (www.kacovskybeh.cz) a Veteran Rallye  

  7. 9. 2013 Posvícenský jarmark na nádvoří zámku 10:00-22:00   
    
  7.-15. 9. 2013  Dny evropského kulturního dědictví (www.ehd.cz)               

 • 29.9.2013 Slavnostní ukončení sezóny na zámku od 14:00 hod s hudebním vystoupením

 •  Sezóna 2014:

 • v sobotu 5. dubna 2014 od 17 hod. se koná přednáška                                            s promítáním cestovatele Romana Vehovského (www.cestouosuduanahody.wz.cz). S kapacitních důvodů se akce uskuteční v obřadní síni radnice v Kácově. 

 • na červenec a srpen 2014 připravujeme novou expozici pohádkových a strašidelných bytostí v prostorách zámku ve spolupráci s Muzeem strašidel (www.muzeumstrasidel.cz). Výstava potěší děti i dospělé.